AKTUALNOŚCI
Majowy weekend

Uprzejmie informujemy iż w piątek 2 maja firma będzie zamknięta. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy już w poniedziałek 5 maja. 

 


Wszystkiego, co najlepsze!
Wszystkim Klientom, Partnerom biznesowym i Przyjaciołom, życzymy świątecznego odpoczynku i wiosennej radości na każdy kolejny dzień!
 
Witamy
Sprężone powietrze jest niezwykle popularnym, wygodnym i bezpiecznym nośnikiem energii. Powietrze znajduje się wszędzie wokół nas w nieograniczonej ilości.zebatki.jpg

Powietrze to medium najczystsze co ma ogromne znaczenie w przypadku zastosowań medycznych i w przemyśle spożywczym. Dzięki sprężaniu energia powietrza może być magazynowana, co jest szczególnie ważne w nieciągłych procesach pracy. W zależnosci od zastosowania jakość i dostępność sprężonego powietrza może mieć duży wpływ na funkcjonowanie zakładu produkcyjnego.

Powietrze służące jako medium nie musi zostać odprowadzane do źródła. Ma to niebagatelne znaczenie przy dalszych odległościach. Sprężone powietrze jest więc kolejnym medium przemysłowym takim jak energia elektryczna, woda i gaz.

Sprężone powietrze powraca do atmosfery w niezmienionej postaci po wykonaniu pracy, czyli oddaniu energii ciśnienia. Energia jest przekazywana powietrzu z zewnątrz i zamieniana z mechanicznej na energię ciśnienia. Niezbędnej energii dostarcza powietrzu kompresor, od którego doboru i utrzymania zależy ekonomika procesu sprężania.